Een tijd geleden sprak ik met een groepje jonge ondernemers die heel laconiek deden over succes krijgen, veel geld verdienen en een succesvol bedrijf bouwen. Ik zat mij enorm te ergeren. Het werd daardoor een pittig gesprek. Want, zo denk ik er over;
Wil je met een werkweek van vier uur een goed lopend bedrijf neerzetten?
Wil je vanaf een zonnig eiland/ luie strandstoel een goed lopend bedrijf runnen?
Wil je elke dag passie en plezier binnen je eigen bedrijf ervaren?
Wil je veel leuke dingen doen, sporten, lunchen en socializen?
Wil je helemaal geen stress meer hebben?
Wil je meer geld verdienen, zonder een meer waarde te leveren?
KANSLOOS, even normaal doen!!!
Ieder programma of coach die dit soort gebakken lucht verkoopt, is vooral goed in marketing en branding! En in het vullen van zijn eigen bankrekening. En NIET in het behalen van resultaten met klanten want zo werkt het niet. Uiteraard willen mensen makkelijk succes en juist daar spelen ze handig op in!!
Ze verkopen een droom die niet overeenkomt met de werkelijkheid.
Als je als (startende) ondernemer denkt, dat een succesvol bedrijf bouwen en veel geld verdienen makkelijk is dan kan je beter direct stoppen. Je verdient niet veel geld met elke dag doen waar je zin in hebt of als je niet kritisch naar je product, jezelf en je (business) plan durft te kijken! Een plan, visie, een goed product of dienst, veel discipline, hardwerken en nog veel meer doorzettingsvermogen zijn in heel veel gevallen DE werkelijke sleutel tot succes.
Als ondernemer zal je keihard moeten werken, ook als je geen zin hebt. Ondernemen is soms helemaal niet leuk, zeker niet als iets niet doorgaat, als iets mislukt of als je gedoe hebt met personeel of met een klant. Maar met een sterkte mindset win je. Als jij meer doet dan de rest dan zal je op termijn ook meer succes hebben dan de rest. En het resultaat daarvan terugzien in je bedrijf. Succes kost tijd. Maar hoe meer input je aan je bedrijf geeft hoe meer output je krijgt want alles wat je aandacht geeft dat groeit.
Als jij jouw bedrijf tot een succes wilt maken? En als je bereid bent om daarvoor kritisch naar jezelf, je product en je businessplan te kijken dan ben ik je man. Dan ben ik je coach en help ik je graag bij het bouwen van een ECHT succesvol bedrijf. Zonder sprookjes. Amen.