DE reden waarom jouw bedrijf niet groeit?
Dat ligt aan jou! Jij denkt dat je alles zelf kan.
Wil je verder groeien, beter of succesvoller worden dan moet er iets nieuws gebeuren.
En dit lukt vaak alleen met input van andere.
Want anders was het jezelf wel gelukt toch?
Maar hier gaat het vaak mis.
Veel ondernemers zijn eigenwijs. Herstel, mega eigenwijs!!!
Ze willen alles zelf bedenken, zelf oplossen, zelf uitvoeren. OOK als ze ergens helemaal geen verstand van hebben.
Ze overschatten zichzelf en hebben een te groot ego.
Ze vertrouwen alleen op hun eigen kennis en sluiten zich af voor expertise van anderen.
En dat is in mijn ogen het verschil met hele succesvolle ondernemers.
Zij weten: ik hoef niet alles zelf te weten, ik moet weten WIE het wel kan/ weet.
Zij staan vaker open voor de expertise van andere. En begrijpen dat met de expertise van andere, hun bedrijf beter, groter en succesvoller wordt!
In mijn ogen klinkt het als iets heel logisch.
Stel, je laat een website bouwen. Wie weet het dan beter? Jij, of de professional die dit dagelijks doet? Natuurlijk de expert. En als je ziek bent, vertel je de dokter toch ook niet hoe hij zijn werk moet doen?
Toch denken veel ondernemers dat ze overal verstand van hebben als het om hun bedrijf gaat.
Maar laten we realistisch zijn, verkoop je friet, beton of fruit? Dan is dat jouw expertise. Reclame, marketing, boekhouding, HR? Dat is niet jouw vak.
Huur, zodra het kan, expertise in om je bedrijf naar een hoger niveau te tillen.
De grootste ondernemers snappen dit. Ze omringen zich met experts, laten hun ego los en focussen op waar ze echt goed in zijn.
Wil je als mens en ondernemer echt verder groeien? Leer dan om je ego los te laten en weet waar je goed in bent d.m.v. coaching.
Nee jij kan en weet niet alles! Omring jezelf met experts.
Het verschil tussen stilstaan en succes ligt in je bereidheid om hulp in te schakelen.
Jip Rietbergen
16 jaar bedrijf & business coach | 26 jaar 1 op 1 coaching | coach voor ondernemers & leidinggevende | 3000+ ondernemers & leidinggevende gecoacht | 31+ jaar ondernemer | coaching met resultaat | 06-23 23 98 22